vytisknout stránku

O firmě

I. Základní údaje o společnosti

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. se specializuje výhradně na dovoz moldavských vín, šumivých vín, sektů a divinů (koňaků).

Je zapsána v Obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146921, se sídlem Praha 6, Na Zátorce 590/12, PSČ 160 00, IČO 606 46 918.

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. má své sídlo Na Zátorce 12, Praha 6, kde má i svůj sklad pro zajištění velkobchodního a  drobného prodeje v Praze a blízkém okolí.

Od 15.5. 2013 otevírá novou reprezentativní vzorkovnu a obchodní kancelář v diplomatické čtvrti  Na Zátorce 9, 160 00 Praha 6, kde má i svůj sklad pro Prahu.

Centrální sklad vín má společnost MOLD VIN CZ s.r.o. ve Vyškově (cca 30 km východně Brna), v areálu společnosti KRODOS Vyškov, Brněnská 366/25, 628 27 Vyškov.


II. Zaměření činnosti společnosti

Republika Moldova v současnosti patří do první desítky největších světových producentů a exportérů vinařské produkce. Pro pěstování vinné révy má vynikající klimatické podmínky, dané geografickou polohou země v černomořském regionu Jihovýchodní Evropy, kvalitní černozemní půdou a moderními špičkovými odrůdami vinné révy. Zárukou vysoké kvality současné moldavské vinařské produkce jsou také staleté zkušenosti místních vinařů a unikátní sklepy dlouhé desítky a stovky kilometrů.

V zemi se nyní pěstuje vinná réva na téměř dvou stech tisících hektarech vinic. Ročně se jejich plochy rozšiřují o další tisíce. K roku 2020 se předpokládá, že celkové plochy vinic dosáhnou okolo půl milionu hektarů vinohradů. Moldávie se tak zařadí mezi světovou vinařskou špičku. To jsou hlavní důvody, proč se společnost MOLD VIN CZ s.r.o. zaměřuje výhradně na moldavskou vinařskou produkci.

V letošním roce oslaví společnost MOLD VIN CZ s.r.o. dvanáct let obchodování s moldavskými víny, šumivými víny, sekty a diviny (koňaky). Po počátečních „dětských“ pokusech proniknout na přesycený český trh majitelé společnosti přijali strategii „komplexní nabídky“ vybraných moldavských kombinátů a jejich vinařské produkce. Zároveň vytvořili funkční logistický řetězec, jenž umožňuje moldavskou vinařskou produkci dodávat českým zákazníkům v jakémkoliv množství na území celé České republiky.

V roce 2009 společnost úspěšně rozšiřuje prodej moldavské vinařské produkce ve většině hypermarketů a obchodních řetězců České republiky. Kromě toho vytváří v jednotlivých regionech síť svých autorizovaných obchodních dealerů, kteří nabízejí k prodeji především tu produkci, která není k prodeji v obchodních řetězcích.


III. „MOLD VIN VIP CLUB“

Dne 4. února 2009 zahájil na prezentaci společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. v Břevnovském klášteře činnost „MOLD VIN CLUB“ znalců moldavské vinařské produkce a moldavských sklepů. O členství v klubu rozhoduje vedení společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. a je bezplatné. Prezidentem klubu je Ing. Jan STRUŽ – předseda představenstva společnosti CZECH TOP 100, prvním viceprezidentem klubu je lékař, stomatolog, Doc. MUDr. Josef PODSTATA, DrSc., viceprezidentem klubu je místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky JUDr. Vojtěch FILIP, a další VIP osobnosti.

Čestným prezidentem klubu je současný prezident České republiky Ing. Miloš ZEMAN. Všichni jmenovaní navštívili osobně Moldávii a unikátní moldavské vinařské sklepy, a dobře znají moldavská vína, šumivá vína i koňaky, a uznávají jejich vysokou kvalitu.

Nabídku na členství v klubu obdrží postupně i další zájemci, kteří o ně projeví zájem a prokáží i určitou znalost  moldavské vinařské produkce a moldavských sklepů kombinátů „CRICOVA S.A.“, výrobce koňaků „BARZA ALBA S.A." a dalších. Přednostně mohou získat členství v klubu ti, kdo osobně unikátní moldavské sklepy navštívili či navštíví. Členové klubu budou průběžně seznamováni s novinkami moldavského vinařství, budou zváni na výstavy, prezentace a degustace moldavské vinařské produkce pořádané společností MOLD VIN CZ s.r.o., a samozřejmě budou zváni i na poznávací návštěvy Moldávie a jejích vinařských sklepů. Na klubovou kartu pak mohou nakupovat u společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. moldavská vína, šumivá vína a diviny s výraznými slevami.


III. Moldavští výrobci-partneři společnosti MOLD VIN CZ s.r.o.

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. ve spolupráci s  nejlepšími moldavskými vinařskými kombináty vytvořila v České republice během devíti  let výjimečnou kolekci moldavských originálních jakostních, odrůdových a archívních vín, šumivých vín, sektů a divinů. Kolekce v současnosti představuje několik desítek různých originálních lahví moldavské vinařské produkce, na jejichž dovoz do České republiky a dalších zemí obdržela od výrobců exkluzivitu.

Mezi nejvýznamnější moldavské vinařské kombináty – partnery společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. – patří státní vinařský kombinát „CRICOVA S.A.“, jehož unikátní sklepy, dlouhé 120 a 200 kilometrů, vytesané ve skále v hloubce až sto metrů, nemají ve světě obdoby, patří ke skvostům světového vinařství a vinařskými odborníky jsou označovány za „osmý zázrak světa“. Právem byly zapsány do  Guinessovy knihy rekordů jako největší vinařské sklepy na světě a jsou prohlášeny za národní kulturní památky Republiky Moldova.

Patří sem i státní kombinát „BARZA ALBA S.A.“ ve městě Bělci na severu Moldávie, který patří k nejuznávanějším světovým výrobcům divinů, s tradicí výroby od roku 1889. Protože Moldavané respektují právo Francouzů na název "koňak", zvolili pro něj slovo „divin“, což je možné přeložit i jako „božský nápoj“. Název „divin“ ve skutečnosti vznikl jako zkratka ruských slov „destilát z vína = di vin“.

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. spolupracuje i s řadou dalších významných moldavských vinařských kombinátů, jako jsou “ASCONI” SA, CIMISLIA S.A. či SA "VINURI DE COMRAT", které patří rovněž k absolutní moldavské vinařské špičce.

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. je v současnosti exkluzivním dovozcem největší kolekce moldavských vín, šumivých vín, divinů a kagorů do České republiky.

IV. V regionech České republiky můžete moldavská vína dovážená společností MOLD VIN CZ s.r.o. zakoupit:

A, v hypermarketech: TESCO, BILLA, AHOLD, PENNY MARKET, GLOBUS, NORMA.

 

B, v obchodech a firmách obchodujících s víny v regionech:

 

 

Praha:

 

Na Zátorce 43/9, 160 00 Praha 6, kontaktní osoba: p. Martin Molík, email: molik@email.cz, tel.: 602 237 046

Jižní Čechy:

hotel KILIÁN ****, Loučovice u Lipna, www.hotelkilian.cz

 

 


Výhradní dovozce vín, šumivých vín a divinů
archiv aktualit
Aktuality
 • 4. 10. 2016 Možnost osobního odběru na našem pražském skladě

  V případě zájmu o naše vína nás neváhejte kontaktovat.

  Po telefonické domluvě (p. Molík, 602 237 046) si můžete vína osobně vyzvednout na našem pražském skladě na adrese Na Zátorce 43/9, 160 00, Praha 6.


  Těšíme se na Vaši návštěvu.

  více
 • 10. 2. 2016 naše akce

  Přijďte k nám na degustaci i Vy a obohaťte svoji vinotéku nebo kupte dárek svým blízkým či významným klientům.

  Srdečně Vás zve a na setkání s Vámi se těší team MOLDVIN CZ.

  Máte-li zájem o návštěvu našich příštích akcí, napište nám.

  Dodáváme celý náš sortiment též do restaurací, hotelů a vinoték.

  více