vytisknout stránku

O firmě

O firmě

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. má své sídlo Na Zátorce 9, Praha 6, kde má i vzorkovnu vín a svůj sklad pro zajištění drobného prodeje v Praze a blízkém okolí.

 

I. Základní údaje o společnosti

 

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. se specializuje výhradně na dovoz moldavských tichých vín, šumivých vín, sektů a divinů (koňaků).

 

Je zapsána v Obchodním rejstříku, vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 146921, se sídlem Praha 6, Na Zátorce 43/9, PSČ 160 00, IČO 606 46 918, kde má i své kanceláře a obchodní  sklad pro zajištění velkoobchodního a  drobného prodeje pro Prahu a blízké okolí.

 

Centrální sklad vín má společnost MOLD VIN CZ s.r.o. ve Velké Bystřici u Olomouce, Olomoucká 1001,  v areálu společnosti EGT Express CZ s.r.o,.


II. Zaměření činnosti společnosti

 

Republika Moldova v současnosti patří do první desítky největších světových producentů a exportérů vinařské produkce. Pro pěstování vinné révy má vynikající klimatické podmínky, dané geografickou polohou země v černomořském regionu Jihovýchodní Evropy, kvalitní černozemní půdou a moderními špičkovými odrůdami vinné révy. Zárukou vysoké kvality současné moldavské vinařské produkce jsou také staleté zkušenosti místních vinařů a unikátní sklepy dlouhé desítky a stovky kilometrů.

 

V zemi se nyní pěstuje vinná réva na téměř dvou stech tisících hektarech vinic. Ročně se jejich plochy rozšiřují o další tisíce. K roku 2020 se předpokládá, že celkové plochy vinic dosáhnou okolo dvě stě tisíc hektarů vinohradů. Moldávie se tak zařadí mezi světovou vinařskou špičku. To jsou hlavní důvody, proč se společnost MOLD VIN CZ s.r.o. zaměřuje výhradně na moldavskou vinařskou produkci.

 

V roce 2019 slaví společnost MOLD VIN CZ s.r.o. dvacet let obchodování s moldavskými víny, šumivými víny, sekty a diviny (koňaky). Po počátečních „dětských“ pokusech proniknout na přesycený český trh majitelé společnosti přijali strategii „komplexní nabídky“ vybraných moldavských kombinátů a jejich vinařské produkce. Zároveň vytvořili funkční logistický řetězec, jenž umožňuje moldavskou vinařskou produkci v širokém sortimentu a v jakémkoliv množství  dodávat českým i evropským  zákazníkům nejen  na území celé České republiky, ale i do dalších zemí EU.

 

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o.  úspěšně rozšiřuje prodej moldavské vinařské produkce ve většině hypermarketů a obchodních řetězců České republiky. Kromě toho ve svém sídle v Praze nabízí k drobnému prodeji i vína, která se v obchodních řetězcích neprodávají.


III. „MOLD VIN VIP CLUB“

 

Dne 4. února 2009 zahájil na prezentaci společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. v Břevnovském klášteře činnost „MOLD VIN CLUB“ znalců moldavské vinařské produkce a moldavských sklepů. O členství v klubu rozhoduje vedení společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. a je bezplatné. Prezidentem klubu je Ing. Jan STRUŽ – předseda představenstva společnosti CZECH TOP 100, prvním viceprezidentem klubu je lékař, stomatolog, Doc. MUDr. Josef PODSTATA, DrSc., viceprezidentem klubu je místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky JUDr. Vojtěch FILIP, a další VIP osobnosti.

 

Čestným prezidentem klubu je současný prezident České republiky Ing. Miloš ZEMAN. Všichni jmenovaní navštívili osobně Moldávii a unikátní moldavské vinařské sklepy, a dobře znají moldavská vína, šumivá vína i koňaky, a uznávají jejich vysokou kvalitu.

 

Nabídku na členství v klubu obdrží postupně i další zájemci, kteří o ně projeví zájem a prokáží i určitou znalost  moldavské vinařské produkce a moldavských sklepů kombinátů „CRICOVA S.A.“, ASCONI SRL, CIMISLIA, MIGDAL-P, výrobce koňaků „BARZA ALBA“ S.A., „AROMA" a dalších. Přednostně mohou získat členství v klubu ti, kdo osobně unikátní moldavské sklepy navštívili či navštíví. Členové klubu budou průběžně seznamováni s novinkami moldavského vinařství, budou zváni na výstavy, prezentace a degustace moldavské vinařské produkce pořádané společností MOLD VIN CZ s.r.o., a samozřejmě budou zváni i na poznávací návštěvy Moldávie a jejích vinařských sklepů. Na klubovou kartu pak mohou nakupovat u společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. moldavská vína, šumivá vína a diviny s výraznými slevami.


IV. Moldavští výrobci-partneři společnosti MOLD VIN CZ s.r.o.

 

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. ve spolupráci s  nejlepšími moldavskými vinařskými kombináty vytvořila v České republice během dvaceti let výjimečnou kolekci moldavských originálních jakostních, odrůdových a archívních vín, šumivých vín, sektů a divinů. Kolekce v současnosti představuje několik desítek různých originálních lahví moldavské vinařské produkce, na jejichž dovoz do České republiky a dalších zemí obdržela od výrobců exkluzivitu.

 

Mezi nejvýznamnější moldavské vinařské kombináty – partnery společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. – patří státní vinařské kombináty „CRICOVA S.A.“ a „Milesti Mici“, jejichž  unikátní sklepy, dlouhé 120  a 200 kilometrů, vytesané ve skále v hloubce až sto metrů, nemají ve světě obdoby a patří ke skvostům světového vinařství. Sklepy Cricova a Milesti Mici,   kde zraje až padesát milionů litrů vín ročně,  jsou  vinařskými odborníky jsou označovány za „osmý zázrak světa“. Právem byly zapsány do  Guinessovy knihy rekordů jako největší vinařské sklepy na světě a jsou prohlášeny za národní kulturní památky Republiky Moldova.

Mezi další prestižní partnery společnosti MOLD VIN CZ s.r.o. patří privátní vinařský závod FCP  ASCONI SRL, která má své sídlo, vinařský závod a skvělé degustační restaurace ve starobylém moldavském ve vesnici Puhoi, v okrese Ialoveni, nedaleko od hlavního města Kišiněv, další vynikající soukromé vinařské závody CIMISLIA, MIGDAL-P, IMPERIAL VIN, "VINURI DE COMRAT" a další. Partnerem je i státní kombinát „BARZA ALBA S.A.“ ve městě Bělci a závod „AROMA“ Kišiněv,  které patří k nejuznávanějším světovým výrobcům divinů (moldavský název koňaků), s tradicí výroby od roku 1889. Protože Moldavané respektují právo Francouzů na název "koňak", zvolili místo slova koňak název „divin“, což je možné přeložit i jako „božský nápoj“. Název „divin“ ve skutečnosti vznikl jako zkratka ruských slov „destilát z vína = di vin“. Všichni moldavští partneři- výrobci vín, šumivých vín a divinů patří rovněž k absolutní moldavské vinařské špičce.

Společnost MOLD VIN CZ s.r.o. je v současnosti exkluzivním dovozcem největší kolekce moldavských vín, šumivých vín, divinů a kagorů do České republiky.

V regionech České republiky můžete moldavská vína dovážená společností MOLD VIN CZ s.r.o. zakoupit v hypermarketech: ALBERT, TESCO, BILLA, AHOLD, PENNY MARKET, GLOBUS, NORMA a v dalších obchodních řetězcích. 

 

V. Kontaktní adresa pro drobný prodej vín v Praze- Na Zátorce 43/9, 160 00 Praha 6.

 

Kontaktní osoba: Michaela FRIČOVÁ, email: fricova@moldvin.cz,

Mob. tel.: + 420  606 660 407.

 

Jižní Čechy:  hotel KILIÁN ****, Loučovice u Lipna, www.hotelkilian.cz, Andrea Smit, e-mail: info@hotelkilian.cz, Mob. tel.: +420 731 565 315


Výhradní dovozce vín, šumivých vín a divinů
archiv aktualit
Aktuality
  • 1. 7. 2019 Mimořádná prodejní nabídka

     Mimořádná prodejní nabídka vynikajících suchých, odrůdových vín vinařského závodu FCP ASCONI, kolekce “SOL NEGRU”,

    za 145,- Kc/1 láhev 0,75 litru.
    více