vytisknout stránku

O Moldavském vinařství

Republika Moldova v současnosti patří do první desítky největších světových producentů a exportérů vinařské produkce. Pro pěstování vinné révy má vynikající klimatické podmínky, dané geografickou polohou země v černomořském regionu Jihovýchodní Evropy, kvalitní černozemní půdou a moderními špičkovými odrůdami vinné révy. Zárukou vysoké kvality současné moldavské vinařské produkce jsou také staleté zkušenosti místních vinařů a unikátní sklepy dlouhé desítky a stovky kilometrů.

 • Vinařství v AsconiVinařství v Asconi

  Firma Asconi je založena od roku 1994 a dosáhla značných úspěchů. Modernizace výrobního procesu byl jedním z hlavních cílů společnosti od samého počátku. Asconi vlastní přibližně 400 hektarů vinic odrůd: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon a Muškát Ottonel, které se  nachází v centrální s.Dzhamena (Codru) oblasti Moldavska ve vzdálenosti 40 km jižně od Kišiněva a jen 10 km od vinařství.

  více
 • Vinařský kombinát CRICOVA SRLVinařský kombinát CRICOVA SRL

  Unikátní vinařský kombinát – národní kulturní památka Republiky Moldova – se nachází 15 km severně od hlavního města Kišiněv.

  více
 • Kombinát BARZA-ALBAKombinát BARZA-ALBA

  Přední moldavský výrobce koňaků, založený v roce 1956, jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších kombinátů na postsovětském prostranství svým divinem se značkou BELII AIST – BÍLÝ ČÁP.

  více

Výhradní dovozce vín, šumivých vín a divinů
archiv aktualit
Aktuality
 • 1. 7. 2019 Mimořádná prodejní nabídka

   Mimořádná prodejní nabídka vynikajících suchých, odrůdových vín vinařského závodu FCP ASCONI, kolekce “SOL NEGRU”,

  za 145,- Kc/1 láhev 0,75 litru.
  více