vytisknout stránku

O Moldavském vinařství

Republika Moldova v současnosti patří do první desítky největších světových producentů a exportérů vinařské produkce. Pro pěstování vinné révy má vynikající klimatické podmínky, dané geografickou polohou země v černomořském regionu Jihovýchodní Evropy, kvalitní černozemní půdou a moderními špičkovými odrůdami vinné révy. Zárukou vysoké kvality současné moldavské vinařské produkce jsou také staleté zkušenosti místních vinařů a unikátní sklepy dlouhé desítky a stovky kilometrů.

 • Vinařství v AsconiVinařství v Asconi

  Firma Asconi je založena od roku 1994 a dosáhla značných úspěchů. Modernizace výrobního procesu byl jedním z hlavních cílů společnosti od samého počátku. Asconi vlastní přibližně 400 hektarů vinic odrůd: Cabernet Sauvignon, Merlot, Chardonnay, Sauvignon a Muškát Ottonel, které se  nachází v centrální s.Dzhamena (Codru) oblasti Moldavska ve vzdálenosti 40 km jižně od Kišiněva a jen 10 km od vinařství.

  více
 • Vinařský kombinát CRICOVA SRLVinařský kombinát CRICOVA SRL

  Unikátní vinařský kombinát – národní kulturní památka Republiky Moldova – se nachází 15 km severně od hlavního města Kišiněv.

  více
 • Kombinát BARZA-ALBAKombinát BARZA-ALBA

  Přední moldavský výrobce koňaků, založený v roce 1956, jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších kombinátů na postsovětském prostranství svým divinem se značkou BELII AIST – BÍLÝ ČÁP.

  více

Výhradní dovozce vín, šumivých vín a divinů
archiv aktualit
Aktuality
 • 4. 10. 2016 Možnost osobního odběru na našem pražském skladě

  V případě zájmu o naše vína nás neváhejte kontaktovat.

  Po telefonické domluvě (p. Molík, 602 237 046) si můžete vína osobně vyzvednout na našem pražském skladě na adrese Na Zátorce 43/9, 160 00, Praha 6.


  Těšíme se na Vaši návštěvu.

  více
 • 10. 2. 2016 naše akce

  Přijďte k nám na degustaci i Vy a obohaťte svoji vinotéku nebo kupte dárek svým blízkým či významným klientům.

  Srdečně Vás zve a na setkání s Vámi se těší team MOLDVIN CZ.

  Máte-li zájem o návštěvu našich příštích akcí, napište nám.

  Dodáváme celý náš sortiment též do restaurací, hotelů a vinoték.

  více