vytisknout stránku

Kombinát BARZA-ALBA

Přední moldavský výrobce koňaků, založený v roce 1956, jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších kombinátů na postsovětském prostranství svým divinem se značkou BELII AIST – BÍLÝ ČÁP.

Kombinát se nachází v městě Bělci, 150 km severně od hlavního města Kišiněv. Závod se specializuje na výrobu koňaků podle tradiční francouzské technologie, respektuje právo francouzských výrobců na název „koňak“ a proto je nabízí pod ochranou značkou „divin“, což je  moldavský překlad slova „koňak“. Pro výrobu divinového lihového destilátu používá výhradně nejkvalitnější speciální odrůdy vinné révy pěstované v  oblasti KODRU. Destilát zraje v originálních sudech vyrobených z kavkavského dubu po dobu, než je proces ukončen tzv. „kupážováním“, složitým technologickým procesem, kdy mistrovskví a zkušenost pracovníků kombinátu vytváří konečnou harmonii chuti a aroma nápoje, typické vlastnosti každé značky divinu  BARZA ALBA. Stočením divinu do lahví jeho odležení končí. Věk divinu, jakkoliv dlouho by byl skladován v láhvi, bude vždy shodný s věkem destilátu , použitého při kupážování. V podnikových sklepích se nacházejí destiláty, jejichž věk přesahuje 50 let a proto kombinát produkuje i originální značky koňaků „starých“ i několik desítel let, jako je například čtyřicetiletý divin PREZIDENT.


 

zpět na seznam kombinátů

Výhradní dovozce vín, šumivých vín a divinů
archiv aktualit
Aktuality
 • 4. 10. 2016 Možnost osobního odběru na našem pražském skladě

  V případě zájmu o naše vína nás neváhejte kontaktovat.

  Po telefonické domluvě (p. Molík, 602 237 046) si můžete vína osobně vyzvednout na našem pražském skladě na adrese Na Zátorce 43/9, 160 00, Praha 6.


  Těšíme se na Vaši návštěvu.

  více
 • 10. 2. 2016 naše akce

  Přijďte k nám na degustaci i Vy a obohaťte svoji vinotéku nebo kupte dárek svým blízkým či významným klientům.

  Srdečně Vás zve a na setkání s Vámi se těší team MOLDVIN CZ.

  Máte-li zájem o návštěvu našich příštích akcí, napište nám.

  Dodáváme celý náš sortiment též do restaurací, hotelů a vinoték.

  více